قاسم بساکی
نویسنده:
قاسم بساکی
تاریخ:
1 سال پیش
بازدید : 2418

نقشه راه بک اند با پایتون

پایتون

در مقالات قبلی یک مسیر مستقیم معرفی کردیم برای کسانی می خوان برنامه نویس وب بشن.

به طور کلی اگر بخوام بگم قرار شد به ترتیب :

HTML-CSS

JavaScript

رو به عنوان زبان های فرانت ، و یکی از زبان های زیر رو به عنوان زبان بک اند انتخاب کنیم.

PHP

JavaScript

C#

Python

که در این مقاله میخوام برای کسانی که قصد دارن برنامه نویسی سمت سرور رو قوی یاد بگیرن و همینطور Python رو انتخاب کردن صحبت کنیم.

شروع کار با پایتون

دوستان عزیز ، پایتون یک زبان شیرینه که خیلیا اون رو برای کسایی که ابتدای راه هستند ، پیشنهاد می کنن . چون معروفه به اینکه سینتکس ساده ای داره و یادگیریش آسونه.

خوشبختانه آموزشهای خیلی زیادی برای یادگیری این زبان موجوده که با یک سرچ ساده میتونید خیلی از اونها رو پیدا کنید . همینطور آموزش های پروژه محور زیادی هست که برای مبتدی ها ایجاد شده و بهتون یاد میده تا یک پروژه کوچک تحت ویندوز بزنید. 

پیشنهاد بنده هم انتخاب و دانلود یکی از این آموزش هاست تا بتونید با اصول اولیه و سینتکس کلی این زبان آشنا بشید و یک پروژه برای خودتون بزنید.

اگر با آموزش های زبان اصلی مشکل ندارید ، با یک سرچ ساده در یوتیوب کلی از اونها رو پیدا می کنید.

اگر نیاز به راهنمایی داشتید بنده در قسمت نظرات ، خوشحال میشم کمکتون کنم (درحد توان).

(برای مشاهده آموزش رایگان و عالی از لینک زیر استفاده کنید . بعدشم نظرتون رو بهم بگید)

codeyad.com/c/f01f

پس از یادگیری اصول اولیه و شناخت کلی ، برای اینکه بتونیم از این زبان به عنوان بک اند وبسایت استفاده کنیم ، باید بریم سراغ یکی از فریم ورک هاش.

Django 

Pyramid

Web2py

و…

که پیشنهاد بنده همون جنگو هست. که دلایل زیادی برای محبوبیتش هست . مثل سرعت ، بهینه بودنش برای سئو ، امنیت و …

دوستان عزیز ، طبق تجربه شخصی بنده ، آموزش ها و مقالات زیادی مربوط به همین زبان و فریمورکهاش وجود داره و مزیتش اینه که هرجا ، هرسوالی برامون پیش بیاد ، خیلی سریع به جواب میرسیم.

البته اینها تجربه و پیشنهادات شخصی بنده بود و  قصدم اینه که دوستانی که وارد این اقیانوس بزرگ برنامه نویسی میشن ، چیزی که قراره با کلی تحقیق و پرس و جو بهش برسن رو در چند خط مطالعه کنن و تصمیم بگیرن.

شاید چیزهایی که در بالا نوشتم برای کسایی که از آب و گل برنامه نویسی دراومده باشن ، خیلی بدیهی و واضح باشه ولی برای کسایی که ابتدای راه هستن به نظر بنده خیلی با ارزشه، هرچند گوتاه

امیدوارم به درد دوستان بخوره.